Aktualności

Data dodania: 2022-11-23

W poniedziałek 21 listopada nasi przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu eksperckim, którego celem było m.in. wypracowanie rekomendacji zmian zwiększających rolę firm ESCO w mechanizmach poprawy efektywności energetycznej w Polsce.

Data dodania: 2022-11-22

W okresie od 21 września do 18 października 2022 r. odbyło się 16 bezpłatnych szkoleń dotyczących zakładania i funkcjonowania spółdzielni energetycznych na terenach gmin wiejskich i miejsko–wiejskich.

Wykonawcą było Stowarzyszenie im. prof. Żmijewskiego w ramach umowy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcie Rolnictwa.

Patronat Honorowy nad tymi wydarzeniami objął Henryk Kowalczyk, Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Data dodania: 2022-11-20

Szanowni Państwo,

Uroczystość pożegnania odbędzie się w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w dniu 21 listopada o godz. 10.30.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godz. 12.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.

Po mszy nastąpi odprowadzenie prochów Zmarłego do grobu rodzinnego.

W imieniu rodziny, prosimy aby zamiast kwiatów wesprzeć datkami odbudowę zabytków Cmentarza  Powiązkowskiego.

 

Data dodania: 2022-11-15
           Szanowni Państwo,
 
Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego, koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Wydziale Elektrycznym PW oraz Sekcja Energetyki Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich 
zapraszają na
 
Seminarium   nt. „Wyzwań związanych z pracą, modernizacją i rozbudową  KSE” 
 
Spotkanie odbędzie się w dniu:
Data dodania: 2022-11-14

Prof. Wojciech Suchorzewski od 2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego

Prof. Wojciech Suchorzewski był wybitnym inżynierem komunikacji, urbanistą oraz autorem wielu opracowań z zakresu polityk transportowych np. Polityki transportowej państwa 2006-2025. Śp Prof. Suchorzewski oraz śp Prof. Żmijewski pracowali wspólnie m.in. w zakresie budowania założeń dla gospodarki niskoemisyjnej w Polsce.

Data dodania: 2022-10-28

7 lat temu (28.10.2015 r.) odszedł prof. Krzysztof Żmijewski.

Człowiek - instytucja, zawsze z kapeluszem pełnym pomysłów, z wizją polskiej energetyki, o której mówił i pisał z pasją i energią.

Twórca Stowarzyszenia na rzecz Efektywności - od 2018 r. działające pod nazwą: "Stowarzyszenie na rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego", które zainicjowało działalność w 2006 r.

Pamiętamy - przyjaciele i Zarząd Stowarzyszenia

Data dodania: 2022-10-22

Od 21 września do 18 października 2022 r. jako Wykonawca Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zorganizowaliśmy dla przedstawicieli gmin wiejskich i miejsko-wiejskich bezpłatne szkolenia dotyczące zakładania i funkcjonowania spółdzielni energetycznych na terenach gmin wiejskich i miejsko–wiejskich.

Fot. KOWR

Data dodania: 2022-10-21

Z przyjemnością informujemy, że w dniu p 27 października odbędzie się II edycja Kongresu Produkcji Podstawowej

Założeniem Kongresu jest omówienie kluczowych problemów, z jakimi mierzą się polscy rolnicy, a także możliwości wynikające ze strategii Zielonego Ładu i strategii "Od pola do stołu" oraz założeń Krajowego Planu Strategicznego. Poruszona zostanie również kwestia wyzwań, przed jakimi stoi polska produkcja rolna w związku z aktualną sytuacją geopolityczną na świecie, w tym wojną na Ukrainie. 

Data dodania: 2022-10-01

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalną publikacją statutową naszego Stowarzyszenia dot. spółdzielni energetycznych.

Publikacja na podstawie naszego badania ukazała się we wrześniowym papierowym wydaniu "Gospodarz - źródło wiedzy dla samorządów i osób aktywnych".

Autorami badania i publikacji są nasi eksperci:

Strony