
Fot: ministerstwoportretu.pl
W dniu 10 czerwca Stowarzyszenie w ramach projektu energiadlawsi.pl przeprowadziło specjalny webinar "Agrofotowoltaika - uwarunkowania ekonomiczne i technologiczne"
Podczas spotkania omawiane były m.in.: takie kwestie jak: ekonomika instalacji agrofotowoltaicznych, zmiany na rynku energii, oraz lokalne korzyści.
materiał dostępny:
World Bank, kontynuując swoje zaangażowanie w zakresie poprawy efektywności energetycznej w Polsce i prowadząc aktywny dialog z liderami - ekspertami, uwzględni opinie i wskazówki Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego w swojej najnowszej inicjatywie.
W dniu 6 czerwca przedstawiciele Stowarzyszenia uczestniczyli w konferencji, która była elementem procesu konsultacji społecznych Planu Społeczno- Klimatycznego.
fot. MFiPR
W dniu 3 czerwca Stowarzyszenie zorganizowało webinar, mający na celu przekazanie kluczowych aspektów praktycznych i organizacyjnych dot. spółdzielni energetycznych
W dniu 30 maja 2025 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego z przedstawicielami Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Doradców ds. zarządzania energią w gminach pilotażowych projektu LIFE, w obszarze kluczowych elementów tworzonej koncepcji systemu zarządzania energią w ramach projektu LIFE.
Jednym z ważnych wątków Polsko-Japońskiego Forum Eksportowego, zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu podczas EXPO 2025 w Osace, była transformacja energetyczna. Rafał Czaja, prezes Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego, mówi o tym, jakie korzyści w tym obszarze może przynieść Polsce współpraca z Krajem Kwitnącej Wiśni.
Stowarzyszenie na rzecz efektywności
im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego
ul. Wiejska 17/16
00-480 Warszawa
tel. 22 188 13 09
tel. 601 313 989
mail: biuro@stowarzyszenie-zmijewski.pl