Data dodania: 2024-04-08

W dniu 4 kwietnia Natalia Aleksiejuk, Rafał Czaja, Grzegorz Maśloch - przedstawiciele Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego wzięli merytoryczny udział w dyskusjach i prezentacjach podczas VI Euroregionalnej Konferencji Naukowej „Samorządność, Spółdzielczość, Przedsiębiorczość – czyli o sztuce obywatelskiego samostanowienia. Wybrane zagadnienia prawne, ekonomiczne i społeczne. Między teorią a praktyką”

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Data dodania: 2024-03-28

Z wielką przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz - wybitny ekspert w zakresie efektywności energetycznej budynków, współtwórca koncepcji rozwiązań regulacyjnych w tym zakresie oraz przyjaciel i wieloletni współpracownik śp. Prof. Krzysztofa Żmijewskiego, z uwagi na swoje osiągnięcia dydaktyczne i zawodowe, otrzymał w dniu dzisiejszym stopień Profesora Politechniki Warszawskiej.

Data dodania: 2024-03-28

W dniu 27 marca Prezes URE zainicjował platformę dialogu pomiędzy administracją centralną, niezależnymi organizacjami eksperckimi, organizacjami branżowymi, operatorami sieci i przedstawicielami świata nauki. Wśród  zaangażowanych podmiotów  m.in. Ministerstwo Klimatu i  Środowiska, PSE SA, Politechnika Lubelska oraz Stowarzyszenie im. Prof. Żmijewskiego

Pierwsze spotkanie dotyczyło m.in.:

Data dodania: 2024-03-26

W dniu 22 marca odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne w PSE SA z wizytą w Krajowej Dyspozycji Mocy

fot. PSE SA (Krajowa Dyspozycja Mocy)

Data dodania: 2024-03-25

Portal "Energetyka 24" przedstawiał zagadnienia prezentowane przez Prezesa Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego Rafała Czaję dot. rozwoju energetyki odnawialnej w kontekście potrzeb rozwojowych sieci elektroenergetycznych w Europie i w Polsce

Fot. Energetyka 24 (Wystąpienie otwierająca - Rafał Czaja)

Data dodania: 2024-03-21
W dniu 19 marca w Auli Szkoły Głównej Handlowej odbyła się konferencja naukowa "Polityka gospodarcza a zachowanie środowiska przyrodniczego dla przyszłych pokoleń"
Konferencja zainicjowana przez zarząd Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego oraz Dyrektora Instytutu Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej SGH Prof. Ryszarda Bartkowiaka.

Tym samym Partnerem Merytorycznym i Organizacyjnym było:

Data dodania: 2024-03-11

Future Energy Summit to coroczna konferencja poświęcona pionierskim rozwiązaniom w energetyce i przyszłości całego sektora. Tegoroczna edycja przybierze wyjątkową, formę - Future Energy Summit /Dzień Nowej Energii 2024

Patron Merytoryczny:

Data dodania: 2024-03-06

W dniach 4 - 5 marca przedstawiciele Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego - Prezes Rafał Czaja, dr Grzegorz Maśloch (SGH) oraz dr Krzysztof Księżopolski (SGH) brali merytoryczny udział w sesjach dyskusyjnych.

od lewej: dr Grzegorz Maśloch, Rafał Czaja, dr Krzysztof Księżopolski. fot. Stowarzyszenie im. Prof. Żmijewskiego

Data dodania: 2024-03-03
ZAPROSZENIE

W imieniu zarządu Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego oraz Dyrektora Instytutu Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej SGH Prof. Ryszarda Bartkowiaka zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji: