Data dodania: 2023-01-18

W dniu 17 stycznia w województwie mazowieckim w ramach działań statutowych Stowarzyszenia przy współpracy z PISE Sp. z o.o. odbyło się spotkanie robocze, celem którego było analiza potrzeb i możliwości powstania spółdzielni energetycznej w oparciu o istniejącą oraz planowaną infrastrukturę energetyczną *wytwórcza i dystrybucyjna).

Data dodania: 2023-01-15
Katedra Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego SGH w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem im. prof. Żmijewskiego

zapraszają na::

STUDIA PODYPLOMOWE MENEDŻER ZIELONEJ ENERGETYKI

Data dodania: 2023-01-05

"Nowa Europejska Polityka Transformacji Energetycznej - Wojna gospodarcza Rosji ze strefą euroatlantycką"

Agresja Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. istotnie zmieniła sytuację na globalnym rynku energii, w tym wewnętrzne uwarunkowania prowadzenia polityki klimatyczno-energetycznej.

Tak zaczyna swój najnowszy artykuł nasz ekspert, członek Rady Programowej - dr Krzysztof Księżopolski.

Data dodania: 2022-12-30

Data dodania: 2022-12-28

zapraszają na::

STUDIA PODYPLOMOWE MENEDŻER ZIELONEJ ENERGETYKI

Data dodania: 2022-12-01

Miło nam poinformować, że w siedzibie MRiRW w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie zespołu ekspertów (Spółdzielnie Energetyczne), powołanego w ramach działań Resortu Rolnictwa w zakresie Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich.

Jednym z członków zespołu jest nasz ekspert - Tomasz Marzec, a także Pani Prof. Aneta Suchoń, z którą współorganizowaliśmy "Międzynarodową Konferencję - Aspekty Organizacyjne i Prawne Funkcjonowanie Spółdzielni Energetycznych (Energy Cooperatives)" w dniu 27 maja 2021 r.

Data dodania: 2022-11-29

Kontynuując nasze działania mające na celu budowę zrozumienia społecznego dla zachodzącego procesu transformacji w kierunku nisko- i zeroemisyjnych źródeł oraz niezbędnych inwestycji w tym zakresie, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w IV edycji konferencji AREOPAG ENERGETYKI ODNAWIALNEJ 2022

Data dodania: 2022-11-24

17 listopada 2022 r., przedstawiciele Stowarzyszenia im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego brali udział w Seminarium pn. „Wyzwania związane z pracą, modernizacją i rozbudową Krajowego Systemu Elektroenergetycznego”.