Zmarł Piotr Budzisz - przyjaciel naszego Stowarzyszenia, współzałożyciel i członek zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii

Piotr Budzisz - współzałożyciel i członek zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii

Krajowa Izba Klastrów Energii oraz Stowarzyszenie im. prof. Żmijewskiego z ogromnym smutkiem zawiadamiają, że w dniu wczorajszym (15 listopada) zmarł Piotr Budzisz, członek zarządu i współzałożyciel Izby.

Piotr był wielkim animatorem rozwoju energetyki rozproszonej i odnawialnej w Polsce. Był człowiekiem o wyjątkowej życzliwości. Zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą i stanowił nieocenione wsparcie dla wielu inicjatyw energetycznych i samorządowych.
Mimo choroby, z którą zmagał się w ostatnim czasie, nikomu nigdy nie odmawiał pomocy.
Jego energią i zaangażowaniem można by było obdzielić kilka osób.

Piotr Budzisz był przewodniczącym Rady Koordynatorów Klastrów ramach Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej. Pełnił też rolę pełnomocnika Klastra Energii – Żywiecka Energia Przyszłości.
Od wielu lat był propagatorem rynku OZE i energetyki rozproszonej oraz autorem wielu opracowań z zakresu planowania energetycznego.

Zarząd Krajowej Izby Klastrów Energii oraz Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego łączą się w bólu z rodziną i składają najszczersze kondolencje.