SYSTEM BIAŁYCH CERTYFIKATÓW – założenia reformy

Stowarzyszenie im. prof. Żmijewskiego z przyjemnością przedstawia specjalny raport (UN Global Compact - Network Poland), który powstał przy zaangażowaniu najlepszych ekspertów oraz z ujęciem stanowiska Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego oraz stanowisk:

Urzędu Regulacji Energetyki
Izby Gospodarczej Gazownictwa
Stowarzyszenia Producentów i Importerów Grzewczych
Stowarzyszenia Importerów i Producentów Grzewczych wobec
Towarowej Giełdy Energii S.A.
Najwyższej Izba Kontroli

W imieniu Stowarzyszenia, specjalne podziękowania za wskazanie kluczowych uwag i potrzeb przedsiębiorstw w Polsce i skierowanie ich do naszej Rady Programowej, kierujemy  dla:

• mgr inż. Jakuba Włodarczyka
  • mgr inż. Michała Gatkowskiego

RAPORT POWSTAŁ W WYNIKU POROZUMIENIA RAMOWEGO Z: Ministerstwem Klimatu i Środowiska na rzecz transformacji energetycznej i rozwoju zero i niskoemisyjnych źródeł pozyskiwania energii oraz ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami. Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w szczególności Celu 16 dotyczącego pokoju, sprawiedliwości i silnych instytucji w szczególności przy kryteriach wydawania świadectw wydajności energetycznej. Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w szczególności Celu 7 dotyczącego czystej energii (Affordable and Clean Energy).