Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego dot. kierunków lokalnej transformacji energetycznej

W dniach 3 i 4 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbył się cykl spotkań dotyczących kluczowych celów projektu "Life Podkarpackie"

Podczas spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia oraz członkowie zespołu projektu Urzędu Marszałkowskiego pod kier. Andrzeja Kuliga - Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska, pełniącego funkcję Koordynatora do spraw Środowiska w ramach Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego, prowadzili dyskusję w zakresie możliwości optymalnej środowiskowo i społecznie lokalnej transformacji województwa podkarpackiego.

Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia Rafał Czaja przedstawił najważniejsze aspekty zarządzania energią w aspekcie lokalnym oraz nadchodzące zmiany na rynku energetycznym w ujęciu krótko i długookresowym oraz ich możliwy wpływ na cele projektu. Dyrektor Grzegorz Maśloch podkreślił rolę samorządu terytorialnego w skutecznym wdrażaniu zmian związanych z projektem i efektywnym modelem budowania komunikacji na poziome lokalnych samorządów. Kwestie operacyjne dotyczące m.in.: przeprowadzenia analiz energetycznych czy wymiaru gospodarki obiegu zamkniętego przedstawiła kierownik Natalia Aleksiejuk.