Retransmisja debaty "Rynek energii w Polsce" z udziałem Prezesa URE

W dniu 3 lutego odbyła się  dot. rynku energii w Polsce z udziałem dr Rafała Gawina, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz dr Krzysztofa Księżopolskiego, Członka Rady Programowej Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego, adiunkta w Katedrze Polityki Publicznej SGH.

W trakcie debaty m.in.

•    Czy ceny uprawnień do emisji CO2 będą rosły w 2022 roku?
•    Czy obecny stopień konsolidacji na rynku dystrybutorów energii sprzyja konsumentom?
•    Jaka jest obecnie marżowość modelowego przedsiębiorstwa energetycznego, które jest elementem postępowania taryfowego?
•    Czy konieczne są mechanizmy wsparcia, rozwijające sieci elektroenergetyczne?
•    Czy jest szansa, że w kolejnym roku ceny energii zostaną zwiększone wyłącznie o stopę inflacji?
•    Jak powinna wyglądać współpraca na linii nauka-biznes-administracja w dobie kryzysu klimatycznego?
•    Czy środowiskowe innowacje technologiczne są rozwiązaniem dla problemów związanych z kryzysem klimatycznym?

Retransmisja dostępna

TUTAJ