POLAND: BUSINESS OPPORTUNITIES FOR ELECTRICAL ENGINEERING & ELECTRONIC COMPANIES OUTLOOK ON THE SMART TECH FOR ENERGY AND CONSTRUCTION MARKETS

16 Marzec 2022 (środa)

ice-italian-trade-agency-dfe1c-logo_fs - SpaceCom

W ramach działań statutowych Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego, na zaproszenie Pana Dyrektora Paolo Lemma z Italian Trade Agency nasi przedstawiciele poprowadzą część warsztatową spotkania:

"POLAND: BUSINESS OPPORTUNITIES
FOR ELECTRICAL ENGINEERING & ELECTRONIC COMPANIES OUTLOOK ON THE SMART TECH FOR ENERGY AND CONSTRUCTION MARKETS"

Opening speaches:

Mr. Aldo Amati, Ambassador of Italy in Poland

Ms. Mariarosaria Fragasso, International Relations Manager of ANIE - Italian Federation of Electrotechnical and Electronic Industries

Przedstawicielami ze strony Rady Programowej Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego i Politechniki Warszawskiej będą:

• prof. Tadeusz Skoczkowski
    Electrotechnical and Electronic Technologies for Poland Energy and Construction Markets: Current Situation and Trends, (moderator)

• dr Arkadiusz Węglarz
    Construction Market: Smart Building in Poland (expert)