OZE i efektywność energetyczna w rolnictwie podczas Potato Poland 2020

W dniach 21-23 sierpnia odbyła się największa impreza w Europie, poświęcona najważniejszym wyzwaniom w zakresie nowoczesnego rolnictwa, a w tym obejmując zrównoważoną transformację energetyczną - POTATO Poland 2020.

Organizatorzy:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Federacja Ziemniaka, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin

Całośc wydarzenia https://potatopoland.com

Była to już XXVII taka impreza w naszym kraju. Miała ona na celu otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych. Już na wstępie konferencji otwierającej wydarzenie, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska odczytała list od Prezydent Andrzeja Dudy do uczestników i organizatorów targów i konferencji. W tym roku po raz kolejny Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod kierownictwem Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego objęło patronat imprezy, a i sam minister Ardanowski wręczał w tym roku wyróżnienia zasłużonym podmiotom i organizacjom dzuałającym na rzecz nowoczesnego rolnictwa. Podczas wystawy zorganizowanych było wiele konferencji naukowo technicznych, wykładów oraz paneli dyskusyjnych.

Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas Gali wręczenia nagród

Rafał Czaja Prezes Stowarzyszenia na rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego podczas panelu dot. OZE i efektywności energetycznej w rolnictwie