Konferencja EkoTrendy w Krakowie

W dniach 4 i 5 czerwca mieliśmy przyjemność współorganizować III Międzynarodowe Forum Energetyka, Transport i Środowisko, czyli EkoTrendy 2019 w Krakowie.

Wydarzenie zgromadziło wiele ciekawych osobistości i podmiotów, które stawiają na  rozwizania sprzyjające środowisku. Zarówno województwo małopolskie, jaki sam Kraków są jak najbardziej zainteresowani wszelkimi działaniami wspierającymi ochronę środowiska, a Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (obchodząca swoje stulecie) jest orędownikiem nowoczesnych, innowacyjnych technologii, które nie tylko mają oczyszczać nasze środowisko, ale przede wszystkim przeciwdziałać zanieczyszczaniu go jeszcze bardziej. Jak podkreślał główny organizator - Krzysztof Masiuk, prezes zarządu Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych „EKO TRENDY na trwałe wpisały się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Polsce".

Oprócz merytorycznych, czasem mocno technicznych prezentacji, znalazł się także czas na dyskusje o przyszłości przemysłu, energooszczędnego budownictwa, alternatywnych paliw, wykorzystaniu ekologicznych rozwiązań nie tylko w biznesie, ale i w życiu codziennym. Podczas konferencji miały miejsce także obchody 25 lecia Krajowej Agencji Poszanowania Energii, której inicjatorem i pierwszym prezesem był śp. prof. Krzysztof Żmijewski.