Jak wykorzystać narzędzia transformacji obszarów wiejskich?

17 Kwiecień 2023 (poniedziałek)

17 kwietnia, w godz.:14.20-16.00

Warszawa, Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4  (Moonsfera)

Kontekst:

Sytuacja globalna, regionalna, a także lokalna ulega zmianom na naszych oczach. Sytuacja związana z wojną na Ukrainie, dodatkowo potęguje zmiany w łańcuchach dostaw i zrozumieniu bezpieczeństwa energetycznego, ekonomicznego czy żywnościowego.

Mając świadomość zmian wynikających z powyższych elementów, kierunków zawartych w politykach UE – „Zielony\y Ład”, „Fit for 55”, „Strategia od pola do stołu” czy trendów wyznaczanych przez konsumentów, chcielibyśmy zastanowić się jaki narzędzie obecne i przyszłe mogłyby wesprzeć konkurencyjność rolnictwa i rolników w szeroko rozumianej transformacji obszarów wiejskich.

Zrównoważony wymiar produkcji

jak wykorzystać narzędzia transformacji obszarów wiejskich?

debata realizowana jest w ramach projektu Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego

godz. 14.20

Rozpoczynamy wyjątkowym pokazem kulinarnym "SMACZNE i ZDROWE" połączonym z dyskusją nt. żywności funkcjonalnej. Pokaz poprowadzi Jarosław Uściński, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni

(pokaz finansowany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw)

godz. 14.40

Debata zrównoważony wymiar produkcji - jak wykorzystać narzędzia transformacji obszarów wiejskich?

W dyskusji udział wezmą:

• Dr inż. Grzegorz Maśloch - Transformacja obszarów wiejskich elementem wzmacniania konkurencyjności polskiego rolnictwa
  • Dr inż. Jacek Skudlarski - Rolnictwo 4.0 - Czy jest do wykorzystania przez rolników małych i średnich?
  • Dr inż. Mirosław Korzeniowski - Zrównoważona, integrowana produkcja - Jak wpisać się w cele trendów światowych?
  • Tomasz Marzec - Społeczności energetyczne na obszarach wiejskich
  • Piotr Śmiechowski - Gospodarka obiegu zamkniętego okiem rolnika (biogazownia rolnicza)

Wydarzenie jest nieodpłatne i realizowane w formule hybrydowej.

Wydarzenie można śledzić na żywo

TUTAJ