Inauguracja działań na rzecz powołania lokalnych społeczności energetycznych - Aglomeracja Opolska

W dniu 23 sierpnia z inicjatywy Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska, Centrum Badawczego PAN przy zaangażowaniu merytorycznym Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego odbyło się spotkanie inicjujące działania na rzecz powstania lokalnych inicjatyw energetycznych.

W spotkaniu z ramienia Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego w części inauguracyjnej brał udział Rafał Czaja - Prezes Zarządu

Rafał Czaja (fot. Stowarzyszenie im. Prof. Żmijewskiego)

W dalszych częściach udział wzięli m.in. dr. Grzegorz Maśloch oraz Katarzyna Brona.

Spotkanie otworzył Piotr Dancewicz Dyrektor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska, podkreślając rangę spotkania wskazując m.in. na potrzebę większej lokalnej integracji i chęć aktywnego uczestnictwa jako odpowiedź na lokalne wyzwania w zakresie transformacji energetycznej. Spotkanie zgromadziło samorządowców - liderów, oraz lokalnych interesariuszy coraz bardziej świadomych zachodzących zmian.

Co istotne dla tej inicjatywy, w spotkaniu inauguracyjnym wziął udział przedstawiciel spółki Tauron, odpowiedzialny za "społeczności energetyczne". "To pokazuje, że tworzące się społeczności i lokalna energetyka nie są tylko "ideą", ale stają się rzeczywistością operacyjną także dla spółek dystrybucyjnych i spółek obrotu" - zaznaczył Rafał Czaja w trakcie dyskusji eksperckich.