Huawei wesprze gminę Serock w budowie smart city - uroczystość podpisania umowy o współpracy z udziałem Prezesa Stowarzyszenia Rafała Czaji

W dniu 17 czerwca 2021 r. Weizhi Dong, Dyrektor Zarządzający Huawei Enterprise Poland Business Group oraz Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock podpisali porozumienie ws. współpracy. Jej celem jest realizacja projektu Serock SmartCity, obejmującego cyfryzację gminy, w tym rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zwiększenie dostępności sieci światłowodowej dla mieszkańców i wdrożenie rozwiązań niwelujących oddziaływanie człowieka na środowisko naturalne.

W uroczystości podpisania umowy o współpracy wzieli udział także m.in.:

• Pani Bożena Żelazowska - Poseł na Sejm RP,
  • Pan Mariusz Rukat - Pełnomocnik Marszałaka Woj. Mazowieckiego ds. inwestycyjno-gospodarczych,
  • Ryszard Horodyński -  Dyr. ds. Strategii HUAWEI,
  • Pan Rafał Czaja - Prezes Zarządu Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego.