Chcemy budować gospodarkę cyfrową, a Internet nie odpowiada na wymogi tej zmiany....

Szanowni Państwo,

Dziękujemy wszystkim panelistom, uczestnikom, mediom oraz moderatorom III edycji Konferencji AREOPAG Energetyki Odnawialnej 2020.

Konkluzje merytoryczne z wydarzenia przekażemy w naszym najblizszym Newsletterze, tym bardziej, że docierały do nas sygnały o utrudnieniach w pewnych momentach w komfortowym odbiorze transmisji internetowej.

Od strony technologicznej możemy śmialo powiedzieć, że mówiąc o gospodarce cyfrowej, przemyśle 5.0, wirtualnych usługach, czy ultra szybkiej komunikacji, zderzamy się (w tym także cześciowo My i Państwo) z realiami "dnia dzisiejszego".

Niestety czasami, nie wystarczą najwyższe kompetencje inżynierskie, profesjonalna obsługa realizatorska, testy sieci, fantastyczni moderatorzy czy studio multimedialne, gdy stajemy przed czynnikiem takim jak sieć INTERNETOWA i jej praca w czasie rzeczywistym...

W dniu dzisiajszym otrzymaliśmy statystyki (czerwono-pomarańczowe...) od operatorów dostarczających internet w całej Polsce, które niestety pokazują, gdzie jesteśmy w kontekście cyfryzacji, pomimo zapewnienia przez nich najszybszych dostępnych technologii i standardów na dzień 11 grudnia 2020...