Bogdan Żmijewski - pożegnanie

Dzisiaj (poniedziałek 16 grudnia) w kościele św. Anny (tzw. Kolegiata Wilanowska) pożegnaliśmy śp Bogdana Żmijewskiego – członka naszej Rady Programowej, znawcę samorządu terytorialnego, a prywatnie dobrego człowieka i przyjaciela.

Po długiej walce z chorobą odszedł od nas w dniu 8 grudnia. Miał 63 lata.

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Bogdana, Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.

Spoczywaj w pokoju

Bogdan Żmijewski - absolwent SGGW w Warszawie. Znawca samorządu terytorialnego, Radny 3 kadencji m. st. Warszawy, były członek Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej przy Ministrze Gospodarki, były doradca Ministra Rolnictwa w zakresie gospodarowania nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa i przygotowania projektów rozporządzeń do ustawy i jej nowelizacji. Był współautorem licznych publikacji w tym „Przetargi na nieruchomości stanowiące własność Gminy” oraz materiałow eksperckich w ramach  połecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Specjalista w zakresie procesu przygotowania inwestycji, dyrektor biura projektów, które zaprojektowało ok 300 tys. m2 pow. użytkowych oraz obiekty infrastruktury, ekspert w zakresie planowania przestrzennego.