Stanowisko Stowarzyszenia im. Prof. Żmijewskiego w sprawie finansowania przydomowych instalacji wiatrowych

Z uwagi na komunikat dotyczący skierowania strumienia finansowania na rzecz przydomowych instalacji elektrowni wiatrowych chcielibyśmy przedstawić stanowisko naszego Stowarzyszenia – organizacji, która od 2006 roku aktywnie działa w zakresie zrównoważonego podejścia do efektywności i transformacji energetycznej.

Niezwykle cieszy nas fakt, że technologie wytwarzania energii w oparciu o odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród profesjonalnych podmiotów energetycznych, ale także wśród osób indywidualnych. Ta wyraźna zmiana jest niezwykle korzystna z punktu widzenia realizacji Polityki Energetycznej Państwa i budowania świadomości prośrodowiskowej w naszym społeczeństwie. Odnosząc się jednak do koncepcji wsparcia wytwarzania energii przez przydomowe instalacje wiatrowe, chcielibyśmy zasygnalizować kilka kluczowych kwestii...